Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to stan, który jest spowodowany naciskiem na nerw pośrodkowy w nadgarstku. Stan ten może być spowodowany grą na gitarze, grą na pianinie, pisaniem na klawiaturze, robieniem na drutach itp.. Przywołany wcześniej zespół to jednostka chorobowa, która atakuje nerw pośrodkowy. Powoduje mrowienie i drętwienie całej dłoni albo tylko palców. Może także spowodować ból palca wskazującego a także kciuka. Objawy omawianego zespołu chorobowego różnią się w zależności od osoby, ale w większości obejmują ból ramienia albo dłoni podczas używania, drętwienie dłoni albo palców, uczucie osłabienia lub mrowienia siły dłoni.

Co to jest zespół cieśni nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka jest stanem, w którym ucisk na nerw pośrodkowy w nadgarstku powoduje ból oraz drętwienie ręki. To powszechny stan, który dotyka zarówno kobiety jak również mężczyzn. Zespół cieśni nadgarstka jest stanem, w jakim ucisk na nerw pośrodkowy przebiegający w nadgarstku powoduje drętwienie ręki a także ból. Może to być wywołane powtarzalnym ruchem albo kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zapalenie stawów, uraz lub ciąża. Najczęstsze objawy omawianego zespołu obejmują m.in. pieczenie, osłabienie, drętwienie i mrowienie, które po pewnym czasie nasilają się.

Jakie są główne przyczyny zespołu cieśni nadgarstka a także jak temu zapobiec?

Zespół cieśni nadgarstka to stan, który ma miejsce, kiedy ucisk nerwu pośrodkowego przedramienia wywołuje ból, drętwienie, mrowienie a także osłabienie ręki. Najczęściej spotykaną przyczyną omawianego zespołu jest powtarzający się nacisk na nadgarstek a także dłoń. Możemy temu zapobiec, robiąc przerwy w pisaniu albo używając klawiatury/myszy przez dłuższy okres czasu. Inne przyczyny zespołu cieśni nadgarstka to zapalenie stawów, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

Zrozum swoje bóle i zadbaj o swoje zdrowie.

Ważne jest, by dobrze zrozumieć, co czujesz a także z jakiego powodu czujesz się w ten sposób. Gdy odczuwasz niepokojący ból w dłoniach albo nadgarstkach, to może on być spowodowany zespołem cieśni nadgarstka. By zadbać o swoje zdrowie a także uniknąć powikłań, ważne jest, żeby zdawać sobie sprawę, jak prawidłowo radzić sobie z widocznymi objawami.

Autor: https://pracownia-emg.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.