Fachowo dobrane opony all terrain są jedną z lepszych decyzji.

Czym właściwie są opony at? Skrót ten pochodzi od nazwy all terrain. Opony te są uniwersalnymi oponami terenowymi. Uniwersalne opony terenowe przeznaczone są zarówno do jazdy w terenie, jak również po uliczkach. Dzięki temu, iż mają trochę łagodniejszy bieżnik od opon MT, są znacznie cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, oraz sam komfort.

Bardzo dobrze dobrane opony at są jednym z najlepszych wyborów, jeżeli chodzi o poruszanie się zarówno po zwykłych drogach, jak i w terenie. Opony all terrain sprawdzą się znakomicie na śniegu jak i na powierzchni piaszczystej. Opony terenowe zapewniają swoim użytkownikom dużą nośność oraz trwałość. Nieźle dadzą sobie radę również w niewielkim błocie. Najbardziej polecane są one dla kierowców, których poruszanie się przedstawia się jako mniej więcej 50% jazdy po szosie i pięćdziesiąt procent poruszania się w terenie. Opony cztery na cztery Jakiego typu opony 4×4 powinniśmy kupić do naszego własnego samochodu? Znane są nam 3 odmienne typy, jeżeli chodzi o opony 4×4. Jednym z tych rodzajów są wspomniane opony at. Kolejne dwa typy to opony highway terrain i mud terrain. Typ mud terrain inaczej opony mt są oponami terenowymi. Wyróżniają się m.in. bardzo dużą ilością nacięć na bieżniku a ponadto szerokimi klockami bieżnika.

Te opony nadają się do poruszania się w wyjątkowo wymagających warunkach terenowych. Ich wadą jest natomiast mniejsza wydajność na drodze. Zaś opony highway terraindedykowane są jeździe po ulicach czy autostradach. Jeśli chodzi o ich zachowanie na szosie, to patrząc na przyczepność, trzymanie się drogiczy hamowanie to zachowują się jak standardowe opony. Odróżnia je m.in. dosyć płytki bieżnik jak również elastyczne boki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *