Pięknym miastem jest Bytom.

Zbliża się gorący okres letnich wakacji, dni coraz cieplejsze a także dłuższe. A co za tym idzie mamy coraz więcej wolnego czasu. Zdecydowana większość z nas stara się planować swójurlop a także zastanawia się, gdzie może pojechać i coś zwiedzić. Niektórzy wybierają najczęstszy środek lokomocji, tzn własny samochód, natomiast inni samolot lub bus. Z pewnością każda forma transportu posiada swoje wady oraz zalety zaczynając od cen paliwa, a kończąc na opłatach za bilety.

Przeważnie decydujemy się na popularne kierunki letnich wakacji, takie jak Chorwacja, Grecja, Hiszpania a także Włochy. Cudowne plaże, ciekawa kultura oraz zabytki, niesamowici ludzie czy pogoda. Choć nie każdy z nas lubi wyjeżdżać na urlop daleko od swojego domu. Niektórzy wolą wakacje nad Bałtykiem, z górami albo pobliskimi jeziorami. Możliwe, że koszty urlopu od razu są mniejsze, lecz nie za każdym razem idzie to w parze z niższym standardem. Często zdarza się nawet na odwrót. Musimy tylko dokładnie poszperać!

Jeśli uwielbiamy podróżować po Polsce to niezwykle interesującym kierunkiem będzie województwo śląskie. Najbardziej znanym miastem w tym województwie, są na pewno Katowice. Łatwo tutaj dolecieć samolotem lub dojechać samochodem, lecz działa też wynajem busów Śląsk. Ikoną Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, o ile nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji było w 1971 roku. Od tego momentu, rok w rok spodek gości miliony osób. Organizowane są różnego typu eventy sportowe, e-sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

Warto wspomnieć, że to właśnie w spodku odbywały się koncerty takich ludzi jak: Deep Purple, Pearl Jam, Green Day, Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Procol Harum. A w 2017 roku w Spodku została zorganizowana największa e-sportowa impreza Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to nie można nie zahaczyć o Rynek. To 1 z głównych placów Śródmieścia. Wszystkie zabudowania przy rynku powstawały od połowy dziewiętnastego wieku. W latach PRL część zabytkowych kamienic wyburzono, ażeby zbudować na ich miejscu nowoczesne budynki usługowe. Na dzień dzisiejszy także znajdziemy tutaj pełno ławek, żeby usiąść oraz odpocząć jak również fontannę, która buduje wyjątkową atmosferę. Należy jeszcze zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. To budowla z I połowy dwudziestego wieku wieku. Największa polska katedra, choć w planach miała mieć trochę wyższą wieżę, ale na to nie zgodziły się ówczesne władze. Na dzień obecny katedra znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

Ładnym miastem jest też Bytom. Miasto położone jest pomiędzy Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co ciekawe Bytom, ma dwa rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach tylko jeden. To najstarsza atrakcja dla turystów. W tym mieście jest też Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim wyjątkowym krajobrazem. Park Miejski został założony na początku dziewiętnastego wieku, a mówiąc dokładniej w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park na dzień dzisiejszy zajmuje powierzchnię czterdziestu trzech hektarów oraz przyciąga bardzo dużo zwiedzających.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *