Egipcjanie używali hieroglifów, które zostały odrzucone w niepamięć przez bardziej uniwersalne litery.

Pismo a rozwój cywilizacji Tysiące lat temu w jaskiniach i grotach powstawały pierwsze obrazki a także scenki z życia żyjących wtedy ludzi, głównie polowania na dzięki zwierzęta. Wykuwało się je w skałach ostrymi narzędziami. W starożytnym Egipcie produkowano pergaminy, na których ludzie mogli pisać, czyli przekazywać różne informacje przez użycie znaków. Początkowo Egipcjanie stosowali hieroglify, które z po pewnym czasie zostały odrzucone w niepamięć przez znacznie bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu oraz ołówka Prawdziwy rozwój przyborów do pisania nastąpił w roku 1761, gdy stworzono pierwszy ołówek. Na 1szy (dla nas) długopis musieliśmy jednakże poczekać ponad 150 lat. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym. w Argentynie rozpoczęła się masowa produkcja długopisów wykonanych przez węgierskiego artystę, László Bíró.

Od tego roku zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się wytworem takich produktów. Artykuły piśmiennicze wyparte przez komputery? W obecnych czasach na urządzeniach takich jak komputer bądź tablet powstają specjalne aplikacje, , które mają na celu utworzenie i przekazanie tekstu. Wielu ludzi korzysta z tego typu edytorów na swoją korzyść, przygotowując listy z zakupami, a także wypracowania szkolne! Mimo dynamicznego rozwoju techniki mało prawdopodobne jest, że przestaniemy używać na przykład ołówków. Pióro, ołówek czy długopis? Wszelkie przybory piśmiennicze posiadają swoją specyfikę.

Dzisiaj bardzo często natykamy się na poręczny oraz wygodny długopis: spotkamy go w wielu różnych miejscach i środowiskach: szkołach, biurach, przychodniach itp. To mocno uzasadnione, gdyż długopis to najmniej kłopotliwy ze wszelkich artykułów piśmienniczych. Bardziej wyszukanym a także specjalistycznym narzędziem jest pióro. Używa się go na wyższych stanowiskach władzy albo w zarządach korporacji. Pióro to doskonały przedmiot do pisania, gdy pełnimy oficjalne stanowiska – w takiej sytuacji zwykły długopis jest trochę nie na miejscu. Co ciekawe, ołówek nie ma ołowiu, lecz grafit – czarny rysik, który pozwala nam na pisanie.

Ołówek ma swoje zastosowanie w nieformalnych czynnościach, takowych jak: luźne notatki oraz zapiski, rysowanie figur geometrycznych i bardziej „artystyczne” obrazki, zapisywanie mało| ważnych treści lub takowych, które za parę chwil nie będą już tak ważne. Wybór przedmiotu do pisania Obecnie na rynku krążą setki ofert, pośród których kluczową rolę grają materiały piśmiennicze. To duża szansa dla każdego – w obecnych czasach możemy nawet wyprodukować pióro bądź ołówek z wygrawerowanym konkretnym napisem lub logo firmy.

Wielu uważa taką funkcję za twórcze oraz bardzo pomysłowe podejście do klienta, którego uwaga powinna być cały czas skupiona na danej marce. A co się z tym łączy, długopis z napisem „Firma ABC idealna dla Ciebie!” z całą pewnością zwróci uwagę potencjalnego klienta, bowiem wiadomo, że dzień w dzień, przez długi czas używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to jedynie szkoła….

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *