Wielką sławą pośród osób zajmujących się dekorowaniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej raduje się minimalizm.

Bardzo dużą sławą wśród dekoratorów w Polsce cieszy się styl minimalistyczny. We wnętrzach rezygnuje się z dużej ilości dekoracji. W pomieszczeniach zazwyczaj dominuje tylko jedna ewentualnie dwie barwy, a pomieszczenia zaopatrzone bywają tylko w najpotrzebniejsze meble. Dobór wszelkich dodatków do minimalistycznych kątów musi być niezwykle przemyślany.

 

Doskonałym rozwiązaniem, żeby ze smakiem zaaranżować swoje mieszkanie przy jednoczesnym przestrzeganiu kluczowych zasad odnoszących się do minimalizmu, jest postawienie na szkło dekoracyjne. Często w polskich wnętrzach można dostrzec właśnie takie detale dekoracyjne, które są oparte na zastosowaniu szklanych wazonów oraz naczyń. Ich różnorodność kolorów a także kształtów stwarza, iż właściwie każdy, dosłownie najmocniej wymagający dekorator czy też nabywca, odnajdzie coś idealnego dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest najczęściej wyprodukowany z przezroczystego oraz bezbarwnego szkła. Tego typu wygląd powoduje, iż naczynie to pasuje do każdego jednego stylu aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest uniwersalne oraz ponadczasowe. Co więcej wyróżnia się rozpiętym spektrum zastosowań – świetnie sprawdza się w charakterze osłonki na bukiety kwiatów a dodatkowo roślin doniczkowych roślin. Bezbarwne ,dekoracyjne szkło perfekcyjnie będzie się nadawać również do wykonania wyjątkowej leśnej lub nadmorskiej kompozycji. Aby osiągnąć zamierzony efekt „lasu w szkle” należy warstwowo a także z uwagą ułożyć wszystkie roślinki, kamyczki i wszystkie inne drobne detale, które wspólnie stworzą piękną dekorację.

 

W przypadku nadmorskiej kompozycji – wystarczy tylko wsypać do wazonu ze szkła ciut złotego piasku oraz dołączyć do niego rozmaite kamyki, bursztynki oraz muszle. Z racji tego, że w takim stylu minimalistycznym nie uwzględnia się z reguły roślin, nie są one niezbędne. Wazon szklany sam w sobie jest dość elegancki a także przykuwa bardzo dużo naszej uwagi. Idealnie wpasowuje się w minimalistyczną estetykę każdego pokoju, ale dzięki wielkiej gamie barw i finezyjnych wzorów zdołamy dopasować znakomicie dane naczynie do swych osobistych potrzeb a także  gustu. Niektóre wazony przypominają formę słoi, a jeszcze inne wyglądem przypominają beczki. Właściwie każdy z nich umożliwia zyskanie niebanalnego efektu w dekoracji. Poza bezbarwnymi wariantami szkła ozdobnego dostępne są również wazony w różnych barwach. Jednym z najbardziej innowacyjnych oraz często wybieranych poprzez klientów jest czarny wazon. W nowoczesnych pomieszczeniach dominuje czerń i biel, zatem wazon czarny to idealne rozwiązanie dla jednostek, które pragną wprowadzić trochę powiewu świeżości do swojego wnętrza. Szkło dekoracyjne również posłuży do ozdoby każdego, mniej albo nieco bardziej wymagającego, wnętrza.

 

Szkło dekoracyjne idealnie nadaje się nie tylko do dziennego pokoju albo sypialni, ale także do łazienki lub kuchni. Wazon szklany to świetny pomysł dla jednostek, którym podobają się minimalistyczne pomieszczenia a także preferują iść z duchem czasu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *